Ten pocit když vyděláváte, i když nic neděláte

Když jsem nedávno spouštěl online prodej svého e-booku, měl jsem radost z toho, že se mi podařilo vytvořit plně automatizovaný prodejní systém, který se o zákazníka kompletně postará.

Ten pocit, když s dobrým vínkem relaxujete u filmu, najednou vám zapípá telefon s avízem automaticky vystavené faktury a vy víte, že vám jen tak bez vašeho aktuálního přičinění přišla nová objednávka a s ní další peníze na váš účet, se těžko popisuje.

Žijeme totiž v zavedeném systému, kdy jsme zvyklí většinou přímou úměrou vyměňovat náš čas za peníze. V zaměstnání odvádíme práci v pracovní době a za takto strávený náš čas jednou za měsíc dostaneme výplatu. V podnikání obdobně strávíme svůj čas vytvořením hodnoty pro zákazníka, za kterou dostaneme peníze.

Co mají tyto systémy společného? Abychom dostali další peníze, musíme spotřebovávat další náš čas na vytváření dalších hodnot.

Díky podnikání na internetu však můžeme vytvořit hodnotu jednou a za ni inkasovat peníze opakovaně.

Napsání e-booku WEB ZA DEN mi trvalo necelých 100 hodin a nějaký čas jsem strávil vytvořením prodejního webu a automatizovaného systému. Ale co je důležité – čas, který jsem na začátku tohoto projektu investoval jednou mi bude v následujících měsících opakovaně přinášet peníze.

Musím říct, že vždy, když mi přijde suše stručný e-mail z mého fakturačního systému o další vystavené faktuře, cítím pocit štěstí a radosti, že „to celé“ funguje a také trošku vděčnosti za to, že žiji v době, kdy je vydělávání peněz tímto způsobem možné.

2015-03-06_1455

 

Tímto způsobem mohou dnes vydělávat všichni, kteří něco umí. Stačí zabalit své know-how do vhodného produktu (e-book, videokurz, podcast, návod…) a ten začít prodávat nejlépe automaticky online.

Zajímá vás tato problematika, ale nevíte kde začít? Doporučuji si přečíst e-book Radima Hasalíka na téma Jak vytvářet a prodávat infoprodukty.

Vaše komentáře

komentářů